Fundació Catalana de l'Esplai

Directori d'esplais

Directori dels esplais de la Federació Catalana de l'Esplai

Feu click aquí per veure la ubicació dels esplais de la Federació Catalana de l'Esplai

 

ALT PENEDÈS

Gelida

Grup Esplai Mainada

Circumval·lació 41 (edifici CAP); 937 792 252; mainada@fundesplai.org

Sant Pau d'Ordal

Centre d'Eplai Cargols

C. Sant Pau, 8; elscargols@fundesplai.org

ANOIA

Masquefa

Esplai Giravolt

C. Santa Clara, s/n. Recinte Rogelio Rojo;663 932 936; esplai.giravolt@gmail.com

Santa Margarida de Montbuí

MontSplai

C. Santa Ana, 17; montsplai@fundesplai.org

Vilanova del Camí

Esplai Endinsa't

C. Verge del Cap, 26 (Centre Cívic Barri Sant Pau); 639 616 664; en_din_sa't@fundesplai.org

BAGES

Artés

Associació Esplai El Cep

Crta. Sallent s/n (Casal Artesenc); 686 375 251; elcep.eplai@gmail.com

Sant Salvador de Guardiola

Grup d'Esplai Guardiola

C. de Dalt s/n (La Rectoria); 938 353 017; guardiola@fundesplai.org

BAIX LLOBREGAT

Abrera

Esplai Voltrera d'Abrera

Pl. Escoles Velles s/n; 638 876 725; voltrera@gmail.com

Begues

Esplai Uraka

C. de l'11 de Setembre 32. uraka@fundesplai.org

Cervelló

Centre d'Esplai El Raconet

C. Germandat de Sant Sebastià 14; 616 548 776; elraconet@fundesplai.org

Cornellà de Llobregat

Fontsanta-Fatjó

C. Gandesa s/n; 934 801 901; fontsanta-fatjo@fundesplai.org

Centre d'Esplai Infantil i Juvenil Mowgli

Pl. Josep Tarradellas s/n; 933 770 695; cijmowgli@fundesplai.org

El Prat de Llobregat

Centre d'Esplai El Globus

c. Matagalls 7-9, bxs. 933 709 004; esplai@elglobus.org

Grup Infantil Sant Cosme

Pl. del Barri de Sant Cosme s/n; 933 701 917; giscosme@fundesplai.org

Associació Disprat-Lleure

C. Dolors Ibarruri 45; 676 691 101; disprat.lleure@gmail.com;

Esplugues de Llobregat

GE Espurnes

C.Bruc 40, bxs. 933 720 606; espurnes@fundesplai.org

Esplugues de Llob. - L'Hospitalet

Club d'Esplai Pubilla Cases-Can Vidalet

Pça de les Bòbiles 1; 934 384 896; esplaipubilla@fundesplai.org

Gavà

Centre d'Esplai El Mamut d'Ausiàs March

C. Sant Pere 114. Escola Jacme March; 936 382 822; mamut@fundesplai.org

Sant Andreu de la Barca

Esplai Pingüí

Pg. de la Generalitat 3; 936 822 066; epingui@fundesplai.org

Sant Boi de Llobregat

Esplai Eixida Camps Blancs

C. Salvador Seguí 59, bxs. 654 990 602; eixida@fundesplai.org

Esplai La Barretina

C. Major 43-46 (Cal Ninyo); elabarretina@fundesplai.org

Sant Climent de Llobregat

Centre d'Esplai El Quirro Blau

C. Còdol 22; quirroblau@fundesplai.org

Sant Esteve Sesrovires

Esplai Trapella

Av. Montserrat 14, semisot. B; 937 714 884; trapella@fundesplai.org

Sant Feliu de Llobregat

Centre d'Esplai Diversitat Lúdica

C. Riera de la Salut 7, (CC Les Tovalloles); 936 325 788; diversitatludica@fundesplai.org

Sant Joan Despí

Centre d'Esplai El Nus

Pg. Canal 2; 93 477 06 86; esplaielnus@esplaielnus.org

Club d'Esplai El Tricicle

C. J.F. Kennedy, 4. 934 770 147 tricicle@fundesplai.org

Pl. Estatut, 5. 934 773 134; tricicle@fundesplai.org

Grup d'Esplai El Castanyot

C. Mossèn Jacint Verdaguer 24-26; 934 770 341; castanyot@fundesplai.org

Sant Vicenç dels Horts

Centre Infantil i Juvenil El Quijote

C. Alacant s/n. 936 723 132; elquijote.cij@gmail.com

BAIX PENEDÈS

El Vendrell

Grup d'entitats El Vendrell Educació i Lleure

Camí Reial 13-17, 1A Planta (Hotel d'Entitats); 977 664 002; laballaruga@fundesplai.org

BARCELONÈS

Barcelona

Aixec

Psg. de Sant Tarsici 2 2n 1a; 932 461 283; clubdejoves@aixec.cat

Associació de Lleure i Esport Comkedem

Av. Cardenal Vidal i Barraquer 45; 934 289 848; comkedem@telefonica.net

Associació Esportiva i Educativa Dinàmic

C. Sant Iscle, 35-43 A. 933 573 519; info@aeedinamic.org

Centre d'Esplai Druida

C. Vesuvi 25 (Escola Mercè Rodoreda); 663 958 136; esplai_druida@yahoo.es

Esplai de natura Sant Genís dels Agudells

Crta. Sant Cugat 114-132 (Masia Can Soler); ecoesplai@fundesplai.org

Esplai Trencalòs

C/ Diputació 326 (Escola Sagrat Cor-Diputació); esplaitrencalos@fundesplai.org

Fundació Privada Catalana per a la Paràlisi Cerebral - Esplai JokinC

 C. LLull 163; 933 133 666; info@fcpc.cat

Xino-Xano Associació de Lleure

Hernán Cortés 2 (Escola la Farigola); 932 317 290; associacio@xino-xano.org

L'Hospitalet

Centre d'Esplai Can Serra

Crta. d'Esplugues 12-14. 934 386 042; canserra@fundesplai.org

Club d'Esplai Bellvitge

Rbla. de la Marina, 161-177; 933 354 000; cebellvitge@fundesplai.org

Ass. Coordinadora de Col·lectius de disminuïts de L'Hospitalet

Rda. de la Via 77; 932 969 808; coordinadora@fundesplai.org

Un pas m3s, Associació Educativa

C. Font 64, 5è 4a; unpasm3s@gmail.com

L'Hospitalet-Esplugues de Llob.

CE Pubilla Cases-Can Vidalet

Pça. de les Bòbiles, 1. 934 384 896; esplaipubilla@fundesplai.org

GARRAF

Cubelles

Esplai Kitsch

699 216 718; kitsch@fundesplai.org

Vilanova i la Geltrú

Associació Suport

C. Sant Sebastià 11, dptx. 7 (espai d'Entitats TOC); 646 068 300; assosuport@hotmail.com

GIRONÈS

Girona

Associació Juvenil i de Lleure Musical Caixa de Trons

C. JOsep Maria Prat s/n; caixadetronsgirona@gmail.com

Associació Juvenil Salsa Jove

C. Josep MAriqa Prat 12-14; 699 008 522; salsajove@hotmail.com

MARESME

Mataró

Associació de Lleure i Cultura Enlleura't

C. Teià, 7; 937 023 722; aeenlleurat@enlleurat.org

Palafolls

Esplai El Pas

Pl. Palatiolo s/n. Parroquia; esplaielpas@gmail.com

MONTSIÀ

Alcanar

Esplai Picaparets

Rda. del Remei 70; esplai.picaparets@gmail.com

St. Carles de la Ràpita

Associació Sociocultural Xerinola

C. Perot Cantador s/n (Casal Cultural El Maset); xerinolaesplai@gmail.com

OSONA

Sant Bartomeu del Grau

Esplai Marcianet

Pg. del Grau 10; 626 732 111; esplaimarcianet@gmail.com

Balenyà

Xiulet de Balenyà

C. Sol 5; xiubalenya@fundesplai.org

PALLARS JUSSÀ

Tremp

Esplai La Casa del Sol Naixent

C. Conca de Tremp 3; lacasadelsolnaixent@hotmail.com

PRIORAT

Masroig

Esplai Les Pinyetes

C. President Lluís Companys 1; 977 825 481

RIBERA D'EBRE

Móra d'Ebre

Esplai Treu Banya

C. Bonaire 80 (Edifici del Bulevard); treubanya.esplai@gmail.com

TARRAGONÈS

La Riera de Gaià

Esplai Campiquipugui

C. l'Alzinar s/n; campiquipugui@fundesplai.org

Roda de Berà

Esplai Ca l'Oliverar

C. Major 9-11; eco_roda@fundesplai.org

TERRA ALTA

Gandesa

Associació Punt Sud

Av. Catalunya, s/n (Recinte Escoles Velles); puntsud@fundesplai.org

VALLÈS OCCIDENTAL

Polinyà

Grup de Polinyà

C. de la Rosa, s/n. 937 133 206; grupdepolinya@fundesplai.org

Ripollet

Grup Recreatiu, Educatiu, Social, Cultural i Alternatiu. G.R.E.S.C.A

C. Bonavista, 6. 93 691 36 75; lagresca@fundesplai.org

Associació de persones amb discapacitat de Ripollet-APADIR

Rbla. Sant jordi 2-4; apadir@fundesplai.org

Rubí

Esplai Riu Roig

riuroig@fundesplai.org

Terrassa

Centre d'Esplai Guadalhorce

C. Guadalhorce, 2 baixos. 937 857 002; guadalhorce@fundesplai.org

VALLÈS ORIENTAL

Caldes de Montbuí

Associació l'Olla, Espai de Lleure Educatiu

espailolla@gmail.com

Sant Quirze del Vallès

Esplai La Flama

C. Vallcorba 17; laflama@fundesplai.org

Informació de contacte

Edifici CENTRE ESPLAI
Carrer Riu Anoia 42-54
08820 El Prat de Llobregat

Telèfon general 93 474 74 74
Fax 93 474 74 75
fundacio@fundesplai.org

 

Formulari i mapa de contacte

LogoQualitatBN2014 OKONG Acreditada 2015

L'acció de Fundesplai no seria possible sense la col·laboració de centenars de voluntaris i socis.
Tu també pots recolzar la nostra acció :

col·labora!